021-88312573 pdair.org@gmail.com
امضا تفاهم نامه اعطای «کمک‌های بلاعوض برای پروژه‌های تامین امنیت انسانی» مابین سفارت ژاپن و موسسه کنشگران توسعه پارس

امضا تفاهم نامه اعطای «کمک‌های بلاعوض برای پروژه‌های تامین امنیت انسانی» مابین سفارت ژاپن و موسسه کنشگران توسعه پارس

به گزارش روابط عمومی موسسه کنشگران توسعه پارس؛ ایکاوا کازوتوشی، سفیر ژاپن در تهران در سخنانی در مراسم امضای تفاهم نامه اعطای «کمک های بلاعوض برای پروژه های تامین امنیت انسانی» (GGP)در ۲۰۲۱ گفت: GGP در ایران از سال ۱۹۹۹ آغاز شده و ۱۵۰ پروژه در بخش های مختلف از جمله گسترش آموزش ابتدایی، مراقبت های بهداشتی ابتدایی، رفاه عمومی و توسعه روستایی در سراسر کشور به انجام رسانده است. در این سالها ما تلاش کردیم تا دولت ایران را در پاسخ به‌هنگام به معضلات زمان حاضر از قبیل مشکلات مربوط به کووید ۱۹ و پناهجویان افغان یاری کنیم.
این دیپلمات ژاپنی گفت: در نتیجه شرایط اخیر کشور افغانستان، ایران با افزایش قابل توجه پناهجویان افغان مواجه شده است که به مشکلات موجود پناهجویان در کشور افزوده است. بنابراین امسال دو پروژه با تمرکز بر پناهجویان افغان وجود دارد. دولت ژاپن به شکل پیوسته طی دهه‌های گذشته پناهجویان افغان را در ایران از طریق کمک های مردم ژاپن در بخش های درمان، آموزش، اشتغال، خدمات اجتماعی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اسکان آنها حمایت کرده است.
کازوتوشی گفت: اولین تفاهمنامه که امروز به امضا خواهد رسید مربوط به پروژه اهدای کلینیک سیار MMU برای پناهندگان افغان آن و افراد آسیب پذیر در استان استان خراسان رضوی با همکاری سازمان ریلیف اینترنشنال خواهد بود. این پروژه حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر که عمدتاً از پناهجویان افغان خواهند بود را سالانه بهره مند می کند و هم راستا با پروژه های قبلی، در این استان به ویژه پروژه ساخت یک کلینیک درمانی در مهمانشهر تربت جام را خواهیم داشت.


وی ادامه داد: پروژه دیگر که انتظار می‌رود سالانه یک صد نفر از زنان سرپرست خانوار را به طور سالانه تحت پوشش قرار دهد، پروژه اهدای تجهیزات به مرکز فنی و حرفه ای زنان ایرانی و پناهجوی افغان آسیب‌پذیر در استان البرز است که این پروژه با همکاری سازمان کنشگران توسعه پارس به عنوان یک سازمان مردم نهاد نام حامی پناهجویان افغان در ایران به انجام خواهد رسید.
وی ادامه داد: پروژه‌های دیگر توسط بنیاد نیکوکاری راه آسمان در حوزه پزشکی، خیریه زنجیره امید در حوزه حمل و نقل بیماران اطفال و پروژه اهدای تجهیزات پزشکی برای بیماران بی بضاعت مبتلا به نارسایی کلیوی و شرایط حاد پزشکی در استان تهران در مرکز درمانی سوده به عنوان بزرگترین مرکز دیالیز در جنوب تهران با هدف بهره مند سازی حدود ۱۲ هزار نفر سالانه از بیماران مبتلا به این بیماری انجام خواهد شد.
وی در پایان از تلاش های انجام گرفته از سوی ۵ سازمان مردم نهاد دریافت کننده کمک های بلاعوض ژاپن در سال ۲۰۲۱ قدردانی کرد و گفت امیدوارم این پروژه ها به شکل بهینه به موقع و به شکل موفقیت آمیز به اجرا درآیند.
در پایان پنج سازمان مردم نهاد مذکور جداگانه توافقنامه همکاری با سفارت ژاپن را امضا کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *