021-88312573 pdair.org@gmail.com

بسته‌های معیشتی و بهداشتی

معمولا عدم شناخت نسبت به زندگی، نیازها و محدودیت‌های خانواده‌های کم‌برخوردار باعث می‌شود کمک‌هایی ناکارآمد و در مواردی مخرب به آن‌ها اهداء شود؛ از این رو موسسه کنشگران توسعه پارس با نیازسنجی زمانی و مکانی علمی تلاش می‌نماید تا نیازهای اعلامی از سوی مناطق مختلف کشور را بسته بندی نموده و در قالب بسته‌های معیشتی به مناسبت‌های ملی و مذهبی مختلف با حمایت خیرین و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی تامین و توزیع نماید.
علاوه براین خانواده‌های کم‌برخوردار به دلیل شرایط اقتصادی خود به روش‌های پیشگیری از بیماری کم اهمیت بوده و بیشتر به درمان و دارو روی می‌آورند؛ برای مثال بسیاری از آن‌ها به خدمات دندان‌پزشکی نیاز دارند، درحالی‌که از خرید مسواک و نخ‌دندان خودداری می‌کنند. همچنین بسیاری از افراد در این طبقه از جامعه از اطلاعات کافی بهداشتی برخوردار نیستند، داروهای شیمیایی را مضر می‌دانند و به علم پزشکی اعتقاد ندارند و به طور کلی درمان‌های غیرعلمی جایگزین را به شیوه‌های علمی ترجیح می‌دهد.
موسسه کنشگران توسعه پارس بر خود وظیفه می‌داند تا بسته‌های بهداشتی(در ایام شیوع بیماری کرونا، اقلام پیشگیری از ابتلا به این بیماری نیز این بسته‌ها اضافه شده است) که جزو نیازهای اولیه هر انسانی است، به صورت مداوم در میان خانواده‌های تحت پوشش خود توزیع نماید.
شایان ذکر است، این بسته‌ها شامل پودر شستشو لباس، مایع دستشویی، مایع ظرف شویی، صابون، شامپو، ماسک، مواد ضد عفونی کننده و… می‌باشد و نیاز هر خانوار در طول یک ماه را تامین می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *